Bezpłatna wysyłka zamówień od 150 zł!   Masz pytania? Zadzwoń do nas:  515 946 454.

Technologia

technologia

Technologie jutra – podczerwień i fotowoltaika

Postęp technologiczny umożliwia nam korzystanie z coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, jednocześnie stawiając nam liczne wyzwania. Wzrost znaczenia ekologii w życiu codziennym sprawia, że wykorzystanie prądu jako głównego źródła energii dla zaspokojenia naszych potrzeb wciąż dynamicznie rośnie. Energia elektryczna bowiem może być pozyskiwana ze źródeł odnawialnych, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Trend ten jest wyraźnie widoczny na przykład w przemyśle motoryzacyjnym, jednakże wykorzystanie energii elektrycznej jest możliwe w praktycznie każdym aspekcie życia, również jako podstawowy sposób na zaspokojenie wszelkich potrzeb naszych gospodarstw domowych. Odpowiedzią na te wyzwania jest technologia podczerwieni oraz fotowoltaika.

Podczerwień, czyli promieniowanie podczerwone, jest częścią promieniowania elektromagnetycznego występującego powszechnie w przyrodzie. Jest to promieniowanie o długości fali większej niż światło widzialne ale mniejszej niż fale radiowe. Podczerwień została odkryta już w 1800r., jednakże dopiero zastosowanie jej w technologiach wojskowych pozwoliło na przeniesienie tych rozwiązań do zastosowań cywilnych. Obecnie mnóstwo urządzeń korzysta z podczerwieni, między innymi noktowizory, piloty zdalnego sterowania, drukarki laserowe, dalmierze, czujki i fotokomórki, a także folie grzewcze na podczerwień i promienniki podczerwieni.

Folie grzewcze

Technologia podczerwieni to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie elektryczne tą metodą jest wyjątkowo wydajne.

Maty grzewcze

Ogrzewanie podłogowe elektryczne to nowoczesny i ekonomiczny sposób na ciepłą podłogę w całym domu. Ogrzewanie elektryczne zamontowane pod elementami wykończenia podłogi to aktualnie najbardziej popularne rozwiązanie grzewcze.

Promienniki podczerwieni

Ogrzewanie podczerwienią to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się tanie ogrzewanie. Proces emisji ciepła w tej technologii działa na zasadzie promieniowania podczerwonego.

Termoregulatory

Termoregulatory stanowią obowiązkowe uzupełnienie nowoczesnego ogrzewania. Termostat elektroniczny umożliwia precyzyjne sterowanie ogrzewaniem, co ma wpływ na codzienny komfort domowników, ich zdrowie oraz wysokość rachunków za prąd.

Fotowoltaika

Fotowoltaika to technologia, która dzięki coraz tańszym metodom jej wytwarzania, a także dotacjom i ulgom rządowym na ten cel, jest dostępna praktycznie dla każdego. Panele fotowoltaiczne wymagają obecnie niewielkiej inwestycji, która ponadto szybko się zwraca.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń do nas, odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości. Bezpłatnie pomożemy Ci w doborze naszego ogrzewania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

Ładowanie…
  • Brak produktów w koszyku.